Adatkezelési tájékoztató

Adatkezelési tájékoztató az „Önkéntes fenntarthatósági társadalmi és közösségi programok megvalósítása a dél-alföldi régióban” című projektben résztvevők számára (pályázati azonosító: EFOP-1.3.5-16-2016-00199)

A Dél-alföldi HEURégió Pont Egyesület támogatást nyert az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül meghirdetett „Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével” című konstrukció keretében „Önkéntes fenntarthatósági társadalmi és közösségi programok megvalósítása a dél-alföldi régióban” címmel.

A szervezet a pályázat megvalósításával az önkéntesség és a társadalmi kapcsolatok erősítését kívánja elősegíteni a dél-alföldi régióban, célcsoportként a 7 – 14 – 35 éves fiatalok (általános / középiskola / egyetemista korcsoport) fiatalok valamint a 60 év feletti idősödő és idős személyek illetve a közvetlen gazdasági, szociális és társadalmi környezet bevonásával integrált, tematikus és komplex eseménysorozatokon keresztül. A programban célirányosan összesen 75 program valósul meg 8 munkaformában valósul meg a konstrukció szerinti „A” és „C” tevékenységcsoportokban 36 hónapon keresztül Szeged központtal a dél-alföldi régióban

A szervezet a megalakulása óta folyamatosan bővíti a működési és szolgáltatási portfólióját, amely elsősorban az fiatalok és a fiatal felnőtt korcsoport valamint a középkorúak aktívabb bevonásában nyilvánult meg. A szervezet a programjaival és működésével hozzá kíván járulni a célcsoport személyre szabottan történő, egyéni képességekhez illeszkedő ideális fejlesztéséhez, amely hiányosságot leginkább óvodában, iskolán kívüli, nem formális módszerekre épülő képzésekkel és foglalkozásokkal lehet kompenzálni, ennek érdekében a szervezet olyan fenntarthatósági készség és képességfejlesztő foglalkozásokat szervez, amellyel hozzájárul a régió és a kistérség tehetséges egyéneinek a felismeréséhez valamint a csoportok készség és képességfejlesztéséhez.

A természettudományos ismeretek fejlesztéséhez valamint a fenntartható és környezettudatos életmód hangsúlyozásához - elengedhetetlenül szükséges a hatékony ismeretátadás, közös egyéni vagy közös / csoportos (generációs) tapasztalatátadás elősegítése. A projektben megvalósítani kívánt tájékoztató / fejlesztő tevékenység tartalma a természettudományos, környezettudományos és fenntarthatóságot közvetítő interaktív témakörökre épít melynek megnyilvánulása indoor és outdoor elméleti és gyakorlati foglalkozások szervezésében kristályosodik ki a résztvevő korcsoportok és közösségek számára mind közösségformáló és közösségépítő tevékenység keretében.

A fejlesztő tevékenység célja a foglalkozásokon keresztül a résztvevők életmódjának és az ehhez kapcsolódó viselkedésmintájuk pozitív irányú „befolyásolása”: az aktív közösségi aktivitás mellett a környezettudatosságra és a fenntarthatóságra épülő fogyasztói értékrendjük kiépítéséhez szükséges kompetenciák fejlesztése, a feldolgozott tématerületekkel kapcsolatos ismereteik bővülése, amely eredményeképpen várhatóan a fenntarthatósági problémák iránti fogékonyság a nem-formális módszertan alkalmazásán keresztül hatékonyan fejlődik, a környezeti nevelés és a fenntartható fogyasztói értékrend a körükben széles körben elterjed.

A fenti célok elérése érdekében a pályázó 2017.04.01. - 2020.04.01. között a célok elérését támogató eseményeket, programokat.

A pályázat weboldala: http://efop135.dalheur.hu

A projekt során a Dél-alföldi HEURégió Pont Egyesület, mint a projekt megvalósítója az EFOP-1.3.5-16 Pályázati Felhívás alapján az egyes események, programok megvalósulásának valamint a kötelező szakmai és műszaki eredmények valamint indikátorok teljesítésének az igazolására valamint a kapocsoldó költségek elszámolhatóságának az igazolására illetve a Felhíváshoz kapcsolódó adatszolgáltatások teljesítéséhez, mint Projektgazda jelenléti ívet vesz fel az projekt résztvevőivel:

  • Indikátor
    • Aktív regisztrációval rendelkező helyi közösségek száma
  • Számszerűsített szakmai elvárások
    • Kontaktusok megvalósulása a projekt keretében
    • A projekt keretében szervezett események, rendezvények, programok
  • Alátámasztó dokumentumok szükségesek
    • Képzési programok és a képzéshez köthető utazási költségek elszámolása;
    • Rendezvények és a rendezvényekhez köthető utazás költségek elszámolása;
    • Kiküldetéshez kapcsolódó megbeszélés, egyeztetés során felmerült költségek elszámolása
  • Alátámasztó dokumentumok
    • Projekteseményekről készített dokumentáció: jelenléti ív, napló, fotódokumentáció
    • Jegyzőkönyv a rendezvényről, programról
  • Egyéni szintű adatgyűjtés ESZA forrásból megvalósuló felhívások esetén (Felhívás 3.7.3. pont)
  • „Jelen Felhívás keretében támogatott projektek esetében a résztvevőkről a Felhívás szakmai mellékletei között szereplő A résztvevőkre vonatkozó közös kimeneti és eredmény mutatók megnevezésű mellékletében felsorolt szempontok szerint szükséges adatot gyűjteni. A Felhívás keretében megvalósuló projektek esetében a képzésen, tréningen részt vevő személyek minősülnek Résztvevőknek.”

A felhívás teljes szövege elérhető a www.palyazat.gov.hu weboldalon.

A jelenléti ív kitöltése önkénes alapon történik.

A jelenléti ívet a Dél-alföldi HEURégió Pont Egyesület csak és kizárólag a megjelölt szakmai projektcélok elérésére és a projekt szakmai teljesítésének az alátámasztására használja fel.

A jelenléti ívek tárolása az események, a programok, a szakmai és műszaki eredmények valamint indikátorok vezetésére használt a projekt dokumentációban kerül sor papír alapon.

A jelenléti íveket a pályázati helyszíni ellenőrzés(ek) során a Dél-alföldi HEURégió Pont Egyesület képviselője, mint alátámasztó dokumentum bemutatja, de a jelenléti ív szereplő adatok harmadik fél részére nem kerülnek kiadásra.

Dél-alföldi HEURégió Pont Egyesület
EFOP-1.3.5-16-2016-00199